RSMPV

Filma “Ūdens ir dzīvība”
2024.gada 22.martā pateicoties Biedrībai “ZAĻĀ BRĪVĪBA” un īpaši Ingrīdai Strazdiņai bija iespēja Skolas aktu zālē mācību stundu ietvaros skatīties  filmu “Ūdens ir dzīviba”.
Dokumentālajā filmā “Ūdens ir dzīvība” atklājas klimata pārmaiņu radītās sekas Kenijā, no kurām ūdens trūkums ir viens no satraucošākajiem.
Filma ir divās daļās. Pirmā ar nosaukumu “Masaju stāsts jeb lietu gaidot” ir par Kenijas masaju tautu un viņu mainītajiem dzīves apstākļiem klimata pārmaiņu ietekmē. Daudzviet Kenijā lietus nav lijis jau vairākus gadus un tā sekas ir ļoti skarbas. Mainās vide, un cilvēku dzīvesveids vairs nespēj nodrošināt viņu ikdienai un izdzīvošanai nepieciešamo. Izžūst upes un ganības, mirst lopi. Masaju izdzīvošana ir atkarīga no viņu ganāmpulka. Klimata pārmaiņu sekas nes līdzi ļoti spēcīgu un negatīvu sociālo ietekmi.
Otrā filma “Koraļļus glābjot” ir koraļļu rifu atjaunošanas stāsts. Vasini ir ļoti skaista, bet nabadzīga sala Indijas okeānā, uz kuras nekad nav bijusi elektrība, bet uz tās dzīvo 3000 cilvēki. Šīs salas aktīvie iedzīvotāji jau vairāk kā piecus gadus veic unikālu koraļļu rifu atjaunošanas darbu. Viņi audzē koraļļu stādus, kurus paši, nirstot dziļumā, iestāda okeānā. Jau 2 hektāri koraļļu rifu ir atjaunoti, tie ir ieauguši un zivis ir atgriezušās. Zivis ir Vasini salas izdzīvošanas pamats.