RSMPV

RSMT piedalās Ekoskolas Apbalvošanas pasākumā!

RSMT Ekoskolas padomes ir uzsākusi jauno 2023./2024. mācību gadu!

2023. gad 12. septembra pēcpusdienā Ekopadomes pārstāvji gatavojās piedalīties  Ekoskolas programmas Apbalvošanas pasākumam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un, protams, plānotajā pozitīvajā gājienā. Tāpēc tika veidoti plakāti, lai aicinātu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjus uz pasākumu un pievērstu sabiedrības uzmanību vides problēmām.

Nākamā rītā, 13. septembrī, RSMT Ekopadomes priekšsēdētāja Kristīne Santa un aktīvie padomes pārstāvji Adriana, Elīna, Viktorija un Kaspars piedalījās apbalvošanas pasākumā, kurā trešo gadu pēc kārtas esam veiksmīgi ieguvuši Ekoskolas sertifikātu. Tagad mūsu tehnikumam ir tiesības tiekties augstāk un nākamgad pretendēt uz Zaļo karogu.

Šogad Ekoskolu apbalvošanas ceremonijas fokusā bija tēma – aprites ekonomikas pieeja, kas var palīdzēt veicināt atbildīgu resursu patēriņu un novērst atkritumu rašanās cēloņus, samazināt atkritumu daudzumu un veicināt lietu atkārtotu izmantošanu, remontēšanu, atjaunošanu, pārveidošanu, atkritumu pārstrādi un citas svarīgas rīcības. Pasākumā Ekoskolas sveica VARAM ministrs Māris Sprindžuks, kā arī Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.

Vairāk par Ekoskolu sasniegumiem vides izglītībā lasiet Vides izglītības fonda ziņojumā – Ekoskolas apbalvojumus saņem 180 izglītības iestādes.