“Māceklis šodien – meistars nākotnē” noslēguma pasākums – vebinārs, 31.05.2021.
RSMT īstenoja Erasmus+ programmas 1. pamatdarbības personu mācību mobilitātes projektu “Māceklis šodien – meistars nākotnē”.
Projekta mērķis – sniegt izglītojamajiem iespēju pilnveidot savas zināšanas un prasmes praktiski mācoties ārvalstu izglītības iestādē vai darba vidē vietējos ārvalstu uzņēmumos.
Projekta dalībnieki piesakās brīvprātīgi un tiek izvērtēti pēc atlases konkursa. Piedaloties mobilitātē, topošie jaunie profesionāļi attīsta savas prasmes un kompetences un iepazīst savas profesijas darba vidi, prasības un tendences arī Eiropas Savienībā. Savukārt pedagogi izzina savas profesijas un specialitātes programmas un mācību metodes ārvalstu izglītības iestādēs, ēno kolēģus gan mācību procesā, gan darba vidē balstītās mācībās.
Visi dalībnieki, kuru mobilitātes īstenošanas laiks ir 3 nedēļas, apgūst angļu valodu īpaši Erasmus+ programmas dalībniekiem veidotajā portālā Online Linguistic Support.
Projektā RSMT sadarbojas ar 14 dažādiem partneriem 10 valstīs: Portugālē, Spānijā, Itālijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Maķedonijā, Slovākijā, Bulgārijā, Lielbritānijā. Diemžēl ārkārtas situācija Eiropā un pasaulē ir ieviesusi izmaiņas projekta īstenošanā un ar diviem partneriem. Ceram turpināt sadarbības ar abiem partneriem nākotnes projketos (Trainin Vision un EProject Consult/ARocca).
2018./2019. mācību gadā ir īstenotas 9 mobilitāšu plūsmas izglītojamajiem un pedagogiem, kopskaitā 41 dalībnieks, tai skaitā 10 pedagogi.
Vairāk par katru mobilitāti uzzināt šeit – 2018./2019. īstenotās mobilitātes.
Struktūrvienības vadītāja un vizāžistu pedagogs Ilona Cinīte dalās ar pieredzi par dalību mobilitātē uz Spāniju, partner-skolu “Lumen 93”.
Multimediju dizaina speciālistu praktisko mācību pedagogs un māksliniece Kristiāna Kazarjana dalās ar atziņām no mobilitātes Bulgārijā.
Express jautājumi projekta dalībniecēm: Keitai, Beatrisei un Melisai
Projekta otrā mācību gada laikā līdz ārkārtas stāvokļa iestāšanās RSMT īstenoja 6 mobilitātes plūsmas, dodot iespēju dalībniekiem sevi profesionāli pilnveidot un stiprināt savas prasmes 31 dalībniekam, tajā skaitā arī 9 pedagogiem. Diemžēl ārkārtas situācijas dēļ sakarā ar Covid-19 pandēmijas izplatīšanos apturētas ir 3 mobilitāšu plūsmas, kurās tika plānots īstenot 10 izglītojamo un 5 pedagogu mobilitātes.
Vairāk par otrajā mācību gadā īstenotajām mobilitātēm skatīt šeit – 2019./2020. m.g. īstenotās mobilitātes.
Frizieru un Frizieru stilistu praktisko mācību pedagogs Sandra Pelne dalās ar atziņām un piedzīvoto mobilitātē Bratislavā sadarbībā ar Frizieru un vizāžistu profesionālo vidusskolu.
Struktūrvienības vadītāja un pedagogs, tekstila nozares speciālists Zeltīte Pilskalne dalās atziņās par dalību mobilitātē Kauņā pie partnera “Karalius Mindaugas profesionālās apmācības centrs”, kurā devās kopā ar mācību mobilitātes izglītojamajiem – topošajām tērpu izgatavošanas un stila speciālistēm.
Express jautājumi projekta dalībniecēm Annijai, Lindai un Rainai:
Erasmus+ projekta “Māceklis šodien – meistars nākotnē” pašā noslēgumā posmā, no 2021. gada 30. maija līdz 6.jūnijam, piesardzīgi, ievērojot visus epidemioloģiskos noteikumus, 5 tehnikuma darbinieki un pedagogi devās pieredzes apmaiņas un pilnveides mobilitātē uz Spāniju, lai stiprinātu gan savas profesionālas prasmes un kompetences, kā arī lai stiprinātu attiecības ar mūsu sadarbības partneriem – profesionālās izglītības iestādēm “Henri Matisse” un “Lumen93”.
Izaicinošo ģeogrāfisko mobilitāti jaunajos Covid-19 vīrusa radītajos ceļošanas apstākļos īstenoja tehnikuma darbinieki:
– direktore Ulrika Naumova,
– struktūrvienības vadītāja Ilona Cinīte,
– pedagogs Raimonds Rudzītis,
– grupas audzinātāja Galina Miškinska,
– pedagogs Mihails Kopeikins.
Uzņemošais partneris ESMOVIA īstenoja dalībniekiem interesantas lekcijas par inovatīvas izglītības metodēm, kurā kopīgās aktivitātēs savas prasmes pārbaudīja, pilnveidoja un ar pieredzēm apmainījās izglītība iestāšu darbinieki arī no Bulgārijas un Lietuvas.
Mobilitāte tehnikumam deva iespēju stiprināt starptautiskās attiecības ar Valensijas partnerskolām, kur mācību apmaiņas mobilitātēs ir devušies mūsu un partnerskolas izglītojamie. Šoreiz tikās un ar pieredzi apmainījās izglītības iestāžu darbinieki. Skaistumkopšanas skolā “Lumen 93” mobilitātes dalībnieki iepazinās ar skaistumkopšanas izglītības programmām un mācību procesu, to telpām un materiālo bāzi, pārrunāja nozares attīstību un izaicinājumus gan no veselības drošības puses, gan no nozares tehnoloģiju attīstības un klientu pieprasījuma puses.
Arī viesojoties IES “Henri Matisse” koledžā, kura īsteno arī profesionālās izglītības programmas fotogrāfiem, audio un video speciālistiem un multimedijiem, dalībnieki tika iepazīstināti ar skolas telpām un izzināja programmas un tehnisko nodrošinājumu, kā arī tika uzaicināti uz īpašu izrādi, kurā piedalījās koledžas izglītojamiem.
Vairāk bildes no mobilitātes skatiet sadaļā GALERIJA.
ERASMUS+ mācību mobilitātes programmas projekts “Māceklis šodien – meistars nākotnē.”
Projekta līguma numurs: 2018-1-LV01-KA116-046919;
Projekta īstenošanas periods: 01.09.2018-30.06.2020.; pagarināts līdz 30.06.2021.
Projektam piešķirtais finansējums: 186.424,00 EUR;
Plānotais dalībnieku skaits: 84 dalībnieki, no tiem: 57 – izglītojamie, 19 – pedagogi un 8 – pavadošās personas.
Projektu koordinatore – Laura Ait Ožmida, 20140052