RSMPV

Projekts “Challenge”
Projekta līguma nr. NPJR-2016/10240
Īstenošanas periods: 01.07.2016-31.12.2018.
Partneri ir 6 profesionālās izglītības iestādes no Baltijas jūras reģiona valstīm – Igaunija, Latvija, Lietuva, Somija, Zviedrija, Farēru salas.

Projekta, nosaukums tulkojot latviski, nozīmē “Izaicinājums”. Katra aktivitāte ar savu uzdevumu ir kā mazs izaicinājums audzēkņiem, ko uzvarēt un, kuru uzvarot, pilnveidoties profesionāli, mazliet iedziļināties plašajā biznesa pasaulē un arī iegūt starptautisku pieredzi un ieskatu citas valsts kultūrā.
Projekta ietvaros tehnikums ir piedalījies un kopīgi ar partneriem īstenojis 5 aktivitātes:

rsz_image_171. Aktivitāte “CAMP” Viļņā, Lietuvā
Norises vieta: Viļņas biznesa pakalpojumu profesionālās izglītības apmācības centrs
Norises laiks: 2016. gads no 14. līdz 18. novembrim

Projekta pirmajā aktivitātē Viļņā piedalījās 3 audzēknes: Dinija Pašule (gr.43./44), Monta Šmite (gr. 43./44.) un Beatrise Tretjakova (gr. 23./24.), kurām bija jāiekļaujas starptautiskās komandās  un radošas vienas dienas nometnes  – CAMP – intensitātē jārada sava unikāla biznesa ideja un tā jāprezentē. Lai jaunieši sapazītos un lai kautrības ledus tiktu lauzts, pirmajā dienā katras dalībvalsts komanda prezentēja sevi, savu skolu un valsti. Dalībnieki darbojās floristu darbnīcā, veidojot rotājumus, kurus par piemiņu ņemt līdz par piemiņu no dalības projektā. Savukārt otrajā dienā dalībnieki viesojās skaistumkopšanas uzņēmumā “Bomond” un Viļņas dzelzceļa un biznesa pakalpojumu profesionālajā skolā”, kur ikvienam gribētājam bija iespēja simulatorā vadīt vilcienu.  Ceturtdiena bij lielo ideju ģenerēšanas diena , kā arī dalībniekiem bija iespēja dzirdēt Filipa Cohena lekciju “Svarīgie aspekti, kas jāņem vērā esot Uzņēmējam”.
Jāmin, ka projektā piedalījās un sadarbības attiecības starp partner skolām stiprināja skolotājas Inese Utināne un angļu valodas Biruta Bernāne. Savukārt uz vienu dienu projekta dalībniekiem pievienojās arī projektu koordinatore Laura Ait Ožmida, lai piedalītos visu partneru projektu koordinatoru projekta tālākas īstenošanas plānošanas sapulcē.

image _16 image_14 image_15 IMG-20161120-WA0037 IMG-20161120-WA0042 image_18
Bildes no projekta sadaļā Galerijas.


20170317_1023082. Aktivitāte YE FAIR Farēru Salās sadrabībā ar Farēru profesionālās izglītības skolu
Norises vieta: Toršavnas pilsetas SMS lielveikals
Norises laiks: 2017. gada 16. un 17. marts

Šīs aktivitātes “izaicinājumu” – radīt produktu un ar to piedalīties Jauniešu uzņēmēju tirdziņā Farēru salu galvaspilsētas Toršavnas lielveikalā – pieņēma topošās Tērpu stila speciālistes Arina Terehoviča un Annija Baltiņa (gr. 9./10.).  Arina izstrādāja un tirdziņā piedāvāja iegādāties orģinālus Hand-made T-kreklus, kuru dizains ir veidots viņas pašas izstrādātā tehnikā. Savukārt Annijas piedāvātais produkts bija dažāda izmēra piezīmju blociņi, dienas grāmatas un piezīmju grāmatas, kuru vāki tika noformēti ar vilca materiālā radītu zīmējumu. Jāatzīst meitenēm izdevās piesaistīt pie sava stenda daudz interesentus un viņām bija iespēja stāstīt netikai par savu produktu, bet par mūsu skolu un valsti.
Kā pavadošā persona abām dalībniecēm devās tehnikuma projektu koordinatore Laura Ait Ožmida, kur tikās arī ar pārējiem partnerskolu projektu koordinatoriem, skolotājām un vadību.
Neskatoties uz vēlo ierašanos Farēru salās pēc 2 lidojumu pievarēšanas dienas garumā, nākamajā dienā rīts sākās agri ar stenda iekārtošanu vienīgajā Torshavnas tirdzniecības centrā SMS. Tirdziņā piedalījās vairāk kā 30 dažādi Farēru salu jauniešu mācību uzņēmumi un viesi – projekta “Challenge” partner valstu dalībnieki, katrs ar  savu vienu uzņēmumu vai biznesa ideju, pārstāvot attiecīgi Latviju, Lietuvu, Igauniju, Somiju un Zviedriju.
Studentu Tirdziņš noslēdzās vakarā un visi dalībnieki devās remdēt izsalkumu kopīgās vakariņās. Uzņemošā Farēru profesionālā skolas audzēkņi aicināja projekta dalībniekus neformālā atmosfērā atpūsties, spēlējot boulingu.
Nākamā dienā visi projekta dalībnieki tika lutināti un vesti fantastiskā ekskursijā – iepazīt Farēru salu savdabīgo dabas skaistumu, ko rada kalnu majestātiskumu, zilā ūdens putojošo viļņu šļakatas, stiprais vējš un ļoti mainīgie laika apstākļi, kam cilvēks ir spējis pielāgoties.

20170317_134306 zyp_photography (94 of 1) zyp_photography (138 of 1) zyp_photography (137 of 1) zyp_photography (170 of 1) zyp_photography (90 of 1)
Bildes no projekta sadaļā Galerijas.


DSC_02463. Aktivitāte YE FAIR Rīga, Latvija
Norises vieta: Rīgas Stila un modes tehnikums, T/C DOMINA
Norises laiks: 2017. gads 4. līdz 6. aprīlim

Aprīļa sākumā tehnikumam bija tas gods organizēt projekta 3. aktivitāti un uzņemt mūsu projekta partnervalstu dalībniekus. Ņemot vērā mācību uzņēmumu arvien pieaugošos popularitāti skolās, jau projekta sākumā Zviedru un Somu partneri vēlējās viesoties Rīgā tieši organizācijas “Junior Achievement Latvia” organizētā pasākuma “International Student Company Festival 2017” laikā. Līdz ar to šī pasākuma apmeklējums un Skandināvu partneru atbalstīšana festivālā tika iekļauta programmā.
Tehnikumā viesojās un ar mūsu mācību programmām un mācību procesu iepazinās dalībnieki no Lietuvas: Rokas – topošais fotogrāfs, Mariuš – topošais frizieris stilists, un no Igaunijas: Merita – topoša pavāre, konditore un Anita – topošā mašīniste. Ja puiši savu profesiju varēja vērot un praktizēties arī pie mums, tad igauņu dalībnieces viesojās pie mūsu vizāžistiem, kas veica pārvērtības uzklājot dalībniecēm lielisku dienas grimu. Skolotājām bija iespēja relaksēties pie mūsu kosmētiķiem praktiskajā nodarbībā, izbaudot dažādas skaistumu kopšanas procedūras.
Vēl atsvaidzinājām mūsu kaimiņvalstu partneriem zināšanas par Rīgu dodoties pastaigā pa Vecrīgu, kā arī pēc tehnikumā pavadītās dienas pēcpusdienā viesojāmies Motormuzejā.
Nākamā diena bija veltīta Starptautiskajam Studentu mācību uzņēmumu festivālam un visi projekta dalībnieki sapulcējās t/c “Domina”, un katras valsts komandai bija jāveic žūrijas pienākums un jāizvirza savi Top 3 uzņēmumi. Pēc tam kopīgā sanāksmē dalībnieki pamatoja savu  TOP 3 uzņēmumu izvēli, ņemot vērā idejas radošumu, biznesa dzīvotspēju un mārketinga pieeju.  Noslēgumā projekta “Challenge” dalībnieku žūrija izvirzīja savu festivāla uzņēmumu TOP 3: 
1. vieta – uzņēmums “Festera” no Igaunijas, produkts – bioloģisko atkritumu kaste, pielietojama arī iekštelpās
2. vieta – uzņēmums “Wild beard” no Latvijas, produkts – kosmētika bārdas kopšanai
3. vieta – uzņēmums “Light Up” no Latvijas, produkts – interjera objekts – lampa iestrādāta kokā.

DSC_0452 DSC_0492 DSC_0281 DSC_0232 - Copy DSC_0234 - Copy DSC_0235 - Copy
Bildes no projekta sadaļā Galerijas.


20170516_0956454. Aktivitāte CAMP Zviedrijā
Norises vieta: Skeleftea ģimnāzija
Norises laiks: 2017. gads 15. līdz 19. maijam

Mācību gadam tuvojoties noslēgumam, arī projekta aktivitātes šajā mācību gadā tuvojas noslēgumam. Līdzīgi kā pirmā šī projekta aktivitāte arī šī 4. aktivitāte, pēc divām iedvesmojošām aktivitātēm, kas bija vērstas uz dažādu biznesa ideju prezentēšanu studentu mācību tirdziņos, bija ar mērķi izaicināt jauniešus radoši domāt starptautiskās komandās, veidojot savas internacionālās komandas biznesa idejas. Šajā projekta aktivitātē mūsu skolu pārstāveja 3 topošās SPA speciālistes: Marta Dupkeviča, Anete Lagzdiņa, Laura Lāce no grupas 49./50.JG2.
Zviedru partnerskola – Skeleftea ģimnāzija aktivitāšu programmu organizēja tā, lai no 5 valstīm sabraukušie jaunie dalībnieki pirmajās 2 dienās viens otru iepazītu, bet 3 kopīgi ģenerētu biznesa idejas. Līdz ar to pirmajā dienā pēc Skeleftea ģimnāzijas iepazīšanas katra valsts prezentēja sevi, savu skolu un valsti un tad devās apmeklēt muzeju, kas vienlaicīgi ir arī eksperimentu laboratorija. Nākamajā dienā arī jaunieši mācījās domāt radoši un netradicionāli, viesojoties divus radošus Zviedru uzņēmumus, kuru nosaukumi latviski tulkojas – “Gurdā māja” un “Ziemeļkaraļvalsts”. Pirmais  uzņēmums sniedz jaunajiem uzņēmējiem atbalstu un konsultācijas ideju realizācijā, savukārt otrais – nodarbojas ar reklāmu, pārdošānas veicināšanu un IT programmatūru veidošanu.
Guvuši iedvesmu trešajā dienā visi dalībnieki pavadīja skolā aktīvā radošā darbā savās starptautiskajās komandās, īstenojot uzdoto uzdevumu – saņemtajās kartona kastēs katrai komandai tika dotas dažādas jau izlietotas lietas, piemēram, plastmasa salmiņi, burciņas, kartoni utt, no kuriem komandai bija jāizveido jauns produkts. Tādejādi veicināt otreiz lietot materiālus un saudzēt dabu. Rezultātā radās vairāki produkti, no kuriem atzinību guva bundziņas, rakstāmgalda organizators un vairākkārt lietojamais personalizētais dzērienu salmiņš. 🙂

20170516_124720 20170518_134114  20170518_124316(0) 20170516_092210 20170516_092121 20170516_125900
Bildes no projekta sadaļā Galerijas.


20171116_1602195. Aktivitāte JOB SHADOWING Igaunijā
Norises vieta: Viljandi profesionālās izglītības skola
Norises laiks: 2017. gads 13. līdz 17. novembris

Pagājušajā gadā aizsāktais projekts, šajā 2017./2018. mācību gadā ieiet noslēguma taisnē. Rudens tumšajā novembra mēnesī  projekta dalībnieki – no visām 5 dalībvalstīm – tikās Igaunijas pilsētā Viljandī, tās nesen renovētajā profesionālās izglītības skolā – Viljandi Kutseõppekeskus (VIKK).
RSMT pārstāvēja Megija Vērdiņa no vizuālā tēla stilistu 1. kursa grupas 73./74., Paula Kasperaviča no frizieru-stilistu 2. kursa grupas 89./90., Una Pēce un Kristiānu Bruveri no foto dizaina speciālistu 2. kursa grupas 5./6. Lai stiprināt sadarbību ar partnerskolām, projektā piedalījās direktores vietniece Vita Grīnbauma.

VIKK var apgūt metālapstrādes, auto mehānikas un krāsotāja, pavāra, konditora un citas profesijas. Viesojoties dažādos mācību korpusos un iepazīstot skolas ikdienu, dalībniekiem bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās. Mūsu meitenes izvēlējās konditoru vadībā gatavot Kama Trifeles pēc VIKK īpašās receptes. Citi dalībnieki savukārt atklāja, kā darboties ar cietu un aukstu metālu un to pārvērst rozē. Teorētiskas zināšanas dalībnieki varēja smelt zviedru profesora Filipa Koena (Philips Cohen) lekcijā par uzņēmējdarbību un pārdošanu. Savukārt praktiskās prasmes un pieredzi varēja apgūt ēnojot savas profesijas uzņēmējus un viesojoties uzņēmumā Cleveron (www.cleveron.eu), kuru produkcijā ir inovācijas tehnoloģijā un robiltikā. Topošās fotogrāfes un foto dizaina speciālistes Una un Kristiāna divas projekta dienas ēnoja fotogrāfa darbus uzņēmumā “Maxifoto” un arī pašas fotografēja. Megija un Paula ēnoja divus skaistumkopšanas uzņēmumus “Swiitie” un “Christina Ilusalong”. Audzēkņiem neizpalika arī izklaidējošas aktivitātes, kā piemēram, orientēšanās pasākums pa Viljandī pilsētu. 🙂
Aktīvajā programmā projekta dienas aizritēja ātri un dalībnieki ir atgriezušies tehnikumā gan ar jaunā zināšanām uzņēmējdarbības jomā, gan ar iedvesmu un iespaidiem, kas arī bija šī projekta mērķis – celt interesi jauniešos par uzņēmējdarbību un iedrošināt uzdrīkstēties nākotnē veidot savu uzņēmumu savā profesijā.

20171116_164402 20171114_140904 AC8EFF8E-CE8D-4C4D-9195-7B9217036CD7 20171114_142817  DSC_0050-1 (2) 8438DA5A-3699-4CA8-A416-A68FEB30E04A
Bildes no projekta sadaļā Galerija