RSMPV

RSMT īsteno ERASMUS+ programmas pamatdarbības KA1 aktivitātes projektu Personu mobilitātes mācību nolūkos.
Projekta līguma numurs: 2022-1-LV01-KA121-VET-000061883
Projekta īstenošanas periods: 24 mēneši, t.i. 01.06.2022. -31.05.2024.
Projektam piešķirtais finansējums: 73 695,00 EUR

Projektā plānotais dalībnieku skaits ir 27


Erasmus+ projekta ietvaros RSMT izglītojamie mācās darba vidē Sicīlijā

2023. gadā no 22.maija līdz 10. jūnijam mācību mobilitātē uz Sicīliju devās 10 izglītojamie, kurus pavadīja sociālais pedagogs Līga Strode Miķelsone. Tehnikums mobilitāti organizēja sadarbībā ar apmācību organizāciju A Rocca, kas nodrošināja jauniešu uzņemšanu un koordinēja sadarbību ar uzņēmumiem, kuros jaunieši mācījās darba vidēpilsētā Barcellona Pozzo di Gotto. Erasmus+ projekta dalībnieku vidū bija:
– gan topošās frizieres stilistes no 2. kursa grupas 49./50. – Viktorija Cvetkova, Alise Keiša un Agnese Pogele;
– gan topošās vizuālā tēla stilistes no 2.kursa grupas 43./44. – Andrea Krastiņa, Olga Breņeva, Jelizaveta Novoselova;
– gan topošie fotogrāfi no 2.kursa grupas 37./38.  – Kaspars Babāns, Liāna Alise Jaunzeme, Arta Kristiāna Ozola, Jana Volka.
Skaistumkopšanas jomā topošās speciālistes praktizējās frizieru darbos salonos”Nobile Antonella”, “Carpe, “Nino Biondo” un “Puccio & Franco”, savukārt fotogrāfi – foto salonos “Studio Chillari” un “Ritrattti”.

Jaunieši arī brīvo laiku izmantoja lietderīgi un brīvdienās uzkāpa gan miglainā Etnas vulkānā, gan saulainā dienā izbrauca zilajā ūdenī apskatīt Lipari un vulkāna salas. Kultūrizglītojošās aktivitātes sniedza iespēju vairāk iepazīst skaistās Sicīlijas ainavas. Neizpalika arī iepazīšanās ar vietējo ēdieniem un tradīcijām.


Lieliska iespēja 3 nedēļas no savas kvalifikācijas prakses praktizēties Spānijā ir
fotogrāfu programmas 4. kursa izglītojamajiem Ersmus+ programmas projekta ietvaros

VALENSIJĀ

2023. gadā no 27.novembra līdz 15.decembrim topošie fotogrāfi no grupas 41./42. daļu savas kvalifikācijas prakses īstenoja Valensijas izglītības iestādē kas bija viņu darba devējs. Tehnikuma sadarbības partneris IES Henri Matisse koledža ar virkni interesantu foto darbu uzdevumiem pieņēma praksē:
Alanu Šķerbakovu, Anastasiju Korjukinu,
Paulu Haritonovu un Danielu Lipartu.

Koledža piedāvā daudz dažādas izglītības programmas, kuras mūsu projekta dalībniekiem bija jāfotografē mācību process, gan teorētiskā, gan radošajā darbībā un praktiskajās nodarbībās. Fotogrāfijās tika fiksēti topošie spāņu programmētāji, web dizaineri, operatori, audio video dīdžeji, web animatori un spēļu programmētāji. Tika veidotas arī video reportāža par Valensiju, par mobilitāti. Fotogrāfiem bija jāuzņem fotogrāfijas arī vairākās pilsētās Valensijā, Sagunto, Ksativa un La Albufera parks. Vēl tika īstenota foto izstāde ar darbiem, kurus uzņēmuši fotografējot dažādās vidēs, telpās, pilsētā un dabā.

MALAGĀ

Erasmus+ projekta ietvaros no 2024. gada 22. janvāra līdz 9. februārim praktizēties 8 topošās fotogrāfes no grupas 39./40:
Kitija Bataite, Līga Gredzena, Angese Greķe,
Daniela Kusmina, Rēzija Ozola, Ieva Rulle,
Laine Vaivode, Lauma Vītola.

RSMT sadarbībā ar Education and Training Network aģentūru TRIBEKA piesaistīja 4 prakses vietas topošajām fotogrāfēm, kur slīpēt praksē savai profesijai nepieciešamās fotogrāfa prasmes un iemaņas. Paldies aģentūras sadarbības partneriem – uzņēmumiem un to mentoriem, kas nodrošina jaunās fotogrāfes ar uzdevumiem un foto darbiem. Protams, ir arī brīvie brīži vakaros un nedēļas nogalē. Malaga tiek iepazīta pa skaistām dabas takām un, uzkāpjot augstajā kalnā, iekarots Gibralfaro cietoksnis jeb, pareizāk teikt, atklāta 14. gadsimta pils. Kopā ar mobilitātes dalībniekiem ir arī pavadošā persona grupas audzinātāja Jeļena  Korsaka-Pumpure.

Gaidīsim grupu atgriežamies!