RSMPV

RSMT īstenoja ERASMUS+ programmas pamatdarbības KA1 aktivitātes Personu mobilitātes mācību nolūkos. Projekta līguma numurs: 2022-1-LV01-KA121-VET-000061883
Projekta īstenošanas periods: 24 mēneši, t.i. 01.06.2022. -31.05.2024.
Projektā piedalījās 38 dalībnieki, izglītojamie un pedagogi.

Projektu līdzfinansē Eiropas savienība.


Erasmus+ projekta ietvaros RSMT izglītojamie mācās darba vidē Sicīlijā

2023. gadā no 22.maija līdz 10. jūnijam mācību mobilitātē uz Sicīliju devās 10 izglītojamie, kurus pavadīja sociālais pedagogs Līga Strode Miķelsone. Tehnikums mobilitāti organizēja sadarbībā ar apmācību organizāciju A Rocca, kas nodrošināja jauniešu uzņemšanu un koordinēja sadarbību ar uzņēmumiem, kuros jaunieši mācījās darba vidēpilsētā Barcellona Pozzo di Gotto. Erasmus+ projekta dalībnieku vidū bija:
– gan topošās frizieres stilistes no 2. kursa grupas 49./50. – Viktorija Cvetkova, Alise Keiša un Agnese Pogele;
– gan topošās vizuālā tēla stilistes no 2.kursa grupas 43./44. – Andrea Krastiņa, Olga Breņeva, Jelizaveta Novoselova;
– gan topošie fotogrāfi no 2.kursa grupas 37./38.  – Kaspars Babāns, Liāna Alise Jaunzeme, Arta Kristiāna Ozola, Jana Volka.
Skaistumkopšanas jomā topošās speciālistes praktizējās frizieru darbos salonos”Nobile Antonella”, “Carpe, “Nino Biondo” un “Puccio & Franco”, savukārt fotogrāfi – foto salonos “Studio Chillari” un “Ritrattti”.

Jaunieši arī brīvo laiku izmantoja lietderīgi un brīvdienās uzkāpa gan miglainā Etnas vulkānā, gan saulainā dienā izbrauca zilajā ūdenī apskatīt Lipari un vulkāna salas. Kultūrizglītojošās aktivitātes sniedza iespēju vairāk iepazīst skaistās Sicīlijas ainavas. Neizpalika arī iepazīšanās ar vietējo ēdieniem un tradīcijām.


Lieliska iespēja 3 nedēļas no savas kvalifikācijas prakses praktizēties Spānijā ir
fotogrāfu programmas 4. kursa izglītojamajiem Erasmus+ programmas projekta ietvaros

VALENSIJĀ

2023. gadā no 27.novembra līdz 15.decembrim topošie fotogrāfi no grupas 41./42. daļu savas kvalifikācijas prakses īstenoja Valensijas izglītības iestādē kas bija viņu darba devējs. Tehnikuma sadarbības partneris IES Henri Matisse koledža ar virkni interesantu foto darbu uzdevumiem pieņēma praksē:
Alanu Šķerbakovu, Anastasiju Korjukinu,
Paulu Haritonovu un Danielu Lipartu.

Koledža piedāvā daudz dažādas izglītības programmas, kuras mūsu projekta dalībniekiem bija jāfotografē mācību process, gan teorētiskā, gan radošajā darbībā un praktiskajās nodarbībās. Fotogrāfijās tika fiksēti topošie spāņu programmētāji, web dizaineri, operatori, audio video dīdžeji, web animatori un spēļu programmētāji. Tika veidotas arī video reportāža par Valensiju, par mobilitāti. Fotogrāfiem bija jāuzņem fotogrāfijas arī vairākās pilsētās Valensijā, Sagunto, Ksativa un La Albufera parks. Vēl tika īstenota foto izstāde ar darbiem, kurus uzņēmuši fotografējot dažādās vidēs, telpās, pilsētā un dabā.

MALAGĀ

Erasmus+ projekta ietvaros no 2024. gada 22. janvāra līdz 9. februārim praktizēties 8 topošās fotogrāfes no grupas 39./40:
Kitija Bataite, Līga Gredzena, Angese Greķe,
Daniela Kusmina, Rēzija Ozola, Ieva Rulle,
Laine Vaivode, Lauma Vītola.

RSMT sadarbībā ar Education and Training Network aģentūru TRIBEKA piesaistīja 4 prakses vietas topošajām fotogrāfēm, kur slīpēt praksē savai profesijai nepieciešamās fotogrāfa prasmes un iemaņas. Paldies aģentūras sadarbības partneriem – uzņēmumiem un to mentoriem, kas nodrošina jaunās fotogrāfes ar uzdevumiem un foto darbiem. Protams, ir arī brīvie brīži vakaros un nedēļas nogalē. Malaga tiek iepazīta pa skaistām dabas takām un, uzkāpjot augstajā kalnā, iekarots Gibralfaro cietoksnis jeb, pareizāk teikt, atklāta 14. gadsimta pils. Kopā ar mobilitātes dalībniekiem ir arī pavadošā persona grupas audzinātāja Jeļena  Korsaka-Pumpure.


RSMT uzņem IES Henri Matisse pedagogus
No 2024.gada 29. aprīļa līdz 2.maijam RSMT ciemojās pedagogi no mūsu ilggadējās partner- skolas IES Henri Matisse, kur mūsu fotogrāfu grupu izglītojamie dodas iegūt prasmes un pieredzi Erasmsus+ projektu ietvaros.

RSMT bija priecīgs iepazīstināt Lauru Martínez Isern, Silviu Cucó Claramunt un Frančesko Havjeru Zapata Agüera ar izglītības programmām mūsu tehnikumā, telpām un foto studijām, mācību procesu un aktivitātēm. Kopā ar sociālo pedagogu Līgu Strodi Miķelsoni dalījāmies pieredzē par atbalsta sniegšanu jauniešiem mācību procesā, izzinājām Latvijas un Spānijas izglītības izaicinājumus un kopīgās cīņas un sasniegto. RSMT mūsu partnerus iepazīstināja arī ar Rīgas Mediju un mākslas tehnikumu, kurā apgūst video un skaņas operatoru kvalifikācijas, kas ļauj tehnikumiem veidot vēl plašākas sadarbību tīklus un kontaktus.
Šī gada maijs iesāk RSMT 60 gada svinības un dažādās aktivitātes, un, protams, viesi bija aicināti būt ar mums kopā dzimšanas dienu svinīgajā pasākumā Splendid palace.


Erasmus+ programma sniedz lielisku iespēju daļu no kvalifikācijas prakses īstenot Ziemeļmaķedonijā

Mācību gadam tuvojoties noslēgumam, no 6. maija līdz 24. maijam daļu savas kvalifikācijas prakses īstenot Skopjē, Ziemļmaķedonijā  devās 3 topošās vizāžistes un 1 manikīra un pedikīra speciāliste. RSMT sadarbības partneris skaistumkopšanas skola “Akademija Leontic” uzņēma mūsu 4 izglītojamās un nodrošināja darba vidi savā mācību salonā.
Uzņemošā skola izrādīja lielu viesmīlību rūpējoties ne tikai par prakses uzdevumiem un darbiem, bet arī rūpējās, lai brīvdienas tiktu aizvadītas aktīvi, iepazīstot vietējo kultūru dzīvīgajā pilsētā un arī ārpus tās, izgaršojot vietējo virtuvi un skaisto dabu, pat ja bija arī lietainās dienas. Interesanta bija arī noorganizētā profesionālā vizīte skaistumkopšanas un spa centrā Strumicas pilsētā, kur dalībnieces kopā jau ar mūsu tehnikuma divām pedagogiem iepazinās ar centra īpašnieci un vadītāju, sniegtajiem skaistumkopšanas pakalpojumiem un jaunākajām tendencēm skaistumkopšanā un labbūtībā.
Dalībnieces secināja, ka Skopje sievietēm ir izteikti spilgtāks un košāks meikaps arī ikdienā, nekā Baltijā un Skandināvijā, kur dominē ikdienā maigie, dabīgie toņi. Paralēli prakses darbiem vizāžistēm bija iespēja redzēt un iepazīst Albāņu kāzu meikapa uzklāšanas tehniku, kas ir īpaša šajā reģionā.

 


RSMT piedalījās prasmju konkursā Klaipēdā

2024. gada 9. un 10. maijā Klaipēdas Tehnoloģiju apmācības centrā norisinājās ikgadīgais konkurss tērpu izgatavotājiem “Mana viļņojošā jūra“. Konkursā bija divas kategorijas: tērpu izgatavošana – šūšana un tērpu izgatavošana – konstruēšana. No katras skolas varēja piedalīties viens dalībnieks katrā nominācijā.
RSMT konkursā pārstāvēja 1.kursa izglītojamā Karīna Nikuļina un 3. kursa izglītojamā Paulīne Posse. Lai arī vietas šoreiz ir izcīnījušas Lietuvas skolas dalībnieces, tomēr neizmērojama pieredze ir gūtu un noteikti noderēs turpmāk.

Paldies arī Erasmus+ programmai, kuras projektu ietvaros varam piedalīties starptautiskos prasmju konkursos un gūt ļoti vērtīgu pieredzi.


RSMT pedagogi dalās ar savām zināšanām ārvalstīs

Erasmus+ programmas ietvaros no 2024. gada 14. līdz 16.maijam pedagogi Marta Ābele un Kristīne Krastiņa Indāne devās uz Skopji, lai iepazītu mūsu tehnikuma partneri skaistumkopšanas skolu Akademija Leontic, kur mācās gan frizieri, gan vizāžisti, gan stilisti un skaistumkopšanas speciālisti. Mobilitātes mērķis bija divu dienu meistarklase vizāžistiem. Pedagogi dalījās ar savām zināšanām un prasmēm par kreatīvu grimmu un radošajā idejas vizualizācijas prasmēm vizāžistu profesijā, iekļaujot gan teorijas apguvi, gan praktiskus darbus.
Meistarklasē gan Akademijas Leontic izglītojamie un darbinieki, gan arī skolas absolventi aktīvi iesaistījās diskusijās, un interesējas arī par skatuves un kino industrijas meikaps, kuru Ziemeļmaķedonijā nevar apgūt valsts izglītības programmās.
Lai arī mobilitātes laiks bija īss, tomēr pedagogiem bija iespēja satikt mūsu izglītojamos, kas Skopjē praksē darbojas gandrīz 3 nedēļas. Jau mazliet iejutušās mūsu topošās vizāžistes varēja izrādīt pilsētu saviem pedagogiem.


Sofijā 3 foto salonos praktizējas RSMT topošie fotogrāfi

RSMT paplašina Erasmus+ programmas partneru loku un uzsāka sadarbību ar ETN/Busines LAB apmācību organizāciju Bulgārijā, pilsētā Sofija, un īstenoja mācību mobilitāti sadarbībā ar uzņemošo partneri vizuālās mākslas un fotogrāfijas sektorā – uzņēmumu “Foto Treyman”. Uzņēmuma 3 foto salonos darba vidē mācījās 2. un 3. kursa topošās fotogrāfes, un kvalifikācijas praksi īstenoja arī pēdējā 2. kursa topošie fotogrāfi pēc vidusskolas.

Lai arī pirmajā nedēļā Sofija mobilitātes dalībniekus sagaidīja ar lietainām dienām, topošajiem fotogrāfiem tas netraucēja īstenot mācības un praksi, tapa lieliskas fotogrāfijas un iegūtas prasmes gan apstrādājot fotogrāfijas, gan darbojoties salonā, gan fotografējot dabā un pilsētvidē. Izglītojamajiem bija iespēja arī iepazīta bulgāru kultūras matojumu un tradīcijas.