Kopsavilkums par projektu “Darbs dara darītāju”.
Leonardo da Vinci projekts “Darbs dara darītāju”Projekta līg.nr. 2013-1-LV1-LEO-01-05136 norisinājās no 2014.gada 6.janvāra līdz 2015.gada 31.maijam.
Dalībnieki no astoņām projekta plūsmām ieguva jaunas zināšanas, papildināja savas profesionālās prasmes, kā arī iepazinās ar dažādu valstu kultūru un sabiedrību, iemācījās sadzīvot cits ar citu, ir kļuvuši daudz atsaucīgākil, atvērtāki.
Tā kā Rīgas Stila un modes profesionālajā vidusskolā profesiju apgūst jaunieši no visiem Latvijas reģioniem, tad iesaistīties Leonardo da Vinci projektā ir būtiski, jo audzēkņiem, no Latvijas reģioniem, bija iespēja pilnveidot savas profesionālās prasmes un zināšānas pie sadarbības partneriem ārzemēs. Katrai no partnerskolām ir kāda būtiski atšķirīga iekārta, darbos tur pielieto atšķirīgus materiālus, citādas tehnoloģijas. Visām skolām ir stabili partneri reālu prakšu vietu nodrošināšanai. Tas deva labu iespēju mūsu skolas audzēkņiem strādāt salonos, šūšanas darbnīcās, mācību frizētavās vai reālos uzņēmumos, apkalpojot klientus.
Par piemēru var minēt šādas jauniegūtas zināšanas- Lietuvā(Viļņā) audzēknes mācījās jaunu tehniku, precīzāk, “pastižas” tehniku(kā strādāt ar iepriekš sagatavotiem frizūru dekoru elementiem), kā arī mācījās kā ilgāk saglabāt svaigus ziedus frizūrā, šādas tehnikas un metodes audzēknes iepriekš nebija apguvušas.
Vācijā audzēknes mācījās strādāt pilsētas frizētavās, kā arī apguva jaunas darba tehnikas pie pazīstama friziera(piemēram matu galu piededzināšanas metode), par kuru iepriekš audzēknes nebija dzirdējušas. Turcijā(Ankārā) audzēknes apguva kā pielietot dažādus dekoru elementus un šuva tradicionālās turku vestes, kas bija lieliska zināšanu papildināšanas iespēja.
Somijā(Kotka) audzēknes strādāja uzņēmumos pie atšķirīgiem darba devējiem, strādāja ar īstiem pasūtījumiem un pašas audzēknes arī pārdeva sevis pašūtos priekšmetus/aksesārus.
Šis projekts ir bijis lieliska pieredze dalībniekiem, jo viņi apguva ne tikai daudz jauna savas profesijas jomā, bet arī uzzināja daudz jaunu par valsti, uz kuru devās, tika organizētas aizraujošas ekskursijas, kā arī dalībnieki mācījās sadzīvot cits ar citu, izvirzīt savas prioritātes un mērķus, kas ir, mūsuprāt, vislielākais sasniegums, jo tieši mērķtiecīgi un motivēti jaunieši ir vajadzīgi mūsu pilsētā un valstī, kā arī tas veicinās konkurētspējas palielināšanos
Audzēkņi ir daudz kompetentāki jomā, ko viņi apgūst mūsu skolā, kā arī vērojama lielāka motivācija.
“Darbs dara darītāju”
Projekta mērķis- frizieru, drēbnieku, šūto izstrādājumu izgatavotāju, vizāžistu, modista, tērpu stila speci;alistu, vizuālā tēla stilista un kosmētiķu profesiju audzēkņiem:
Projekta īstenošana Rīgas Stila un modes profesionālajai vidusskolai ir nepieciešama, lai kopumā 43 frizieru, drēbnieku, šūto izstrādājumu izgatavotāju, vizāžistu un kosmētiķu audzēkņiem būtu iespēja pilnveidot praktiskās iemaņas, apgūstot profesiju un iepazīties ar ārzemēs pielietojamām tehnoloģijām, jaunākām modes tendencēm, izprast un pārliecināties par klienta vizuālā tēla veidošanas komponentu- frizūras, meikapa, apģērba, aksesuāru salikuma, savstarpējo saistību un iepazīties ar Eiropas Savienībā noteiktām kvalifikācijas prasībām. Tā būtu iespēja attīstīt arī savas sociālās kompetences- prasmi strādāt komandā, patstāvīgi risināt radušās problēmsituācijas, izkopt saskarsmes prasmes.
Līguma nr. 2012-1-LV1-LEO01-05136
Finansējums(piešķirtais)- 86 261, 00 EUR
Pieredzes apmaiņas periods- 4.11.2013- 31.05.2015
Dalībnieku skaits- 43 skolas audzēkņi un 8 pavadošās personas
Projekta 1.plūsma
Norises vieta- Lietuva (Vilnius Vocational Training Centre for service business specialists)
Prakses norises laiks no 2014.gada 17. marta līdz 2014.gada 7. aprīlim.
Dalībnieki: 8- 4 frizūru modelētāji, 3 vizuālā tēla stilisti, 1 vižāzists, pavadošā persona skolotāja Ilona Cinīte.
Mobilitātes laikā audzēkņi apguva jaunas frizūru un kopējā tēla modelēšanas tehnikas, apguva floristikas pamatelementus, iemācījās tehniku, kā ilgāk noturēt svaigus ziedus modeļa matos. Apguva “pastižas” tehniku, precīzāk, kā strādāt ar jau iepriekš sagatavotiem frizūru elementiem. Meitenes piedalījās konkursā- “Lietuvas atklātais čempionāts frizieriem un skaistumkopšanas speciālistiem”, ieguva neatsveramu pieredzi, kā arī apbalvojumus.Visas dalībnieces iepazina Lietuvas kultūras tradīcijas, tika organizēta ekskursija pa Viļnu ar pilsētas apskates autobusu, kā arī ekskursija uz Traķu pili. Meitenes pavadīja jauku dienu Vichy akvaparkā, kā arī devās spēlēt boulingu un apmeklēja Viļņas operu.
Projekta 2.plūsma
Norises vieta: Turcija, Ankāra (Yenimahalle Kaymakamiligi Yenimahalle Ilçe Emniyet Müdürlüğü)
Prakses norises laiks: No 2014. gada 24. marta līdz 2014. gada 14.aprīlim.
Dalībnieki: Kopumā 4 dalībnieces- 2 studentes no kursa “Šūto izstrādājumu izgatavotājs” un 2 studentes no kursa “Tērpu stila speciālists”, pavadošā persona direktores vietniece audzināšanas un kultūrizglītības jomā- Līga Dzene.
Šī mobilitātes brauciena laikā mūsu skolas audzēkenes iepazinās ar ļoti atšķirīgu kultūru un tās iezīmēm, respektīvi, ar Turcijas kultūru. Studentes dzīvoja Turcijas galvaspilsētā- Ankārā, arī skola, kurā noritēja prakse atrodas Ankārā. Tika organizētas dažādas ekskursijas uz slavenākajiem apskates objektiem: Kapadokya, kas ir liels, vēsturisks reģions centrālajā Antālijas daļā, ļoti populārs tūrisma objekts Turcijā, uz skaisto pilsētu Konya, kas ir viena no septiņām apmeklētākajām pilsētām Turcijā. Meitenes devās arī uz vēl vienu populāru tūrisma galamērķi Turcijā- Ataturk Mausoleum, šis mauzolejs ir veidots Gazi Mustafa Kemal, kas bija Turcijas Republikas pamatlicējs un dibinātājs, šī teritorija ir 7000 kvadrātmetru liela un iekļauj dažādus objektus un memoriālus, kas ir ļoti iespaidīgi.
Skolā mūsu studentes papildināja šūšanas prasmes, katra no studentēm šuva vesti ar interesantiem uzplečiem un dekoratīviem elementiem. Pēc brauciena mūsu studentes ir smēlušās iedvesmu un guvušas daudz jaunus iespaidus par Turciju kā valsti, kā arī iepazinušas Turcijas cilvēkus, atšķirigās un kopīgās iezīmes ar Latvijju. Mobilitātes brauciena laikā arī tika uzlabotas un papildinātas angļu valodas zināšanas, jo katru dienu bija jākomunicē, kā arī jaizprot profesionālā terminoloģija, ne tikai sarunvaloda.
Bildes var apskatīt šeit.
Projekta 3.plūsma
Norises vieta: Wilhelmshaven, Vācija Berufsbildende Schulen 1 Wilhelmshaven
Prakses norises laiks: No 2014.gada 27.aprīļa līdz 2014.gada 18.maijam.
Dalībnieki: 4, 2 dalībnieces no kvalfikācijas “Vizuālā tēla stilists” un 2 no kvalifikācijas “Frizieris-stlists”, pavadošā persona pirmajā projekta norisises nedēļā- Aina Dzenīte.
Prakses perioda ietvaros projekta dalībnieces pavadīja visas trīs nedēļas uzņēmumos, respektīvi, frizētavās pilsētā, pāris dienas divas no dalībniecēm pavadīja vienā no frizētavām, tad notika maiņa.
Galvenokārt meitenes palīdzēja mazos darbos frizētavā, kā, piemēram uzacu un skropstu krāsošana utml. Kā arī iepazinās ar ļoti radošu frizieri, kas strādāja vienā no frizētavām, viņš izmantoja ļoti interesantu metodi- matu galiņu nodedzināšana, tas audzēknēm likās kas neredzēts un aizraujošs. Meitenes visu 3 nedēļu garumā vēroja īstu profesionāļu sniegumu, kā arī pašas aktīvi darbojās procesā.
Arī brīvajā laikā no uzņemošās puses tika organizētas dažādas aktivitātes, piemēram, 1.maija svētki, kuru laikā audzēknes un skolotāja iepazinās ar vietējo kultūru, tradīcijām un ēdieniem. Meitenes apmeklēja arī vēsturiskus zvejnieku ciematus un ostas, kā arī apceļoja tuvāk esošās pilsētas ar vilcienu.
Lūk dažas atziņas no audzēknēm: “Personiskajā dzīvē šis brauciens man ir devis apziņu, ka cenšoties es varu pilnveidot savas prasmes un darba iemaņas arī ārzemēs, ne tikai Latvijas robežās!”Kristīne Stalberga, “Vizuālā tēla stilists”, grupa 11./12
“Izbaudiet un gūstiet pieredzi šajā apmaiņas braucienā, tā ir lieliska iespēja sevi pilnveidot!” Elīna Laiviņa, grupa 11./12.
Projekta 4.plūsma.
Norises vieta: Šiaulių profesinio rengimo centras, Šauliai, Lietuva.
Prakses norises laiks: no 2014.gada 10.novembrim līdz 2014.gada 28.novembrim.
Dalībnieki: kopsummā 8- 4 dalībnieki no programmas “Šūto izstrādājumu izgatavošanas tehnoloģija” un 4 dalībnieki no programmas “Frizieru pakalpojumi”, kā arī pavadošā persona, kas ar dalībniekiem pavadīja pirmo nedēļu.
Prakses dalībniekus sadalīja 2 grupās- programmas “Frizieru pakalpojumi” audzēkņi strādāja skolas mācību frizētavā, bet dalībnieki no programmas “Šūto izstrādājumu izgatavošanas tehnoloģija” strādāja skolas šūšanas darbnīcās. 3 nedēļu laikā tika sasniegti iepriekš izvirzītie mērķi un jaunieši guva daudz jaunas zināšanas.
“Frizieru pakalpojumu” audzēkņi apmeklēja slavena friziera Marvin Young šovu, kā arī iepazinās ar darbu dažādās Šauļu pilsētās. Tika rīkotas arī ekskursijas: uz šokolādes fabriku “Rūta”, uz Krusta kalnu, pilsētām Viļņu un Kauņu, kā arī ekskursija pilsētā Šauļi.
Dalībnieki par mobilitātes projektu:
“Mēs pilnveidojām savas zināšanas ne tikai par mūsu izvēlēto profesiju,bet arī par vidi kurā apmetāmies.Uzskatu,ka pasākums bija izdevies un jūtos ļoti apmierināta” Aleksandra Toboļeva, 13./14;
Bilžu galerija apskatāma šeit!
Projekta 4.plūsma.
Norises vieta: Klebelsberg Intezmenyfenntaro Kozpont-Szekely Mihaly Intezmeny, Szarvas, Ungārija.
Prakses norises laiks: no 2015.gada 15.februāra līdz 2015.gada 7.martam.
Dalībnieki: 3, viena audzēkne no kvalifikācijas “vizuālā tēla stilists”, viena no kvalifikācijas “frizieris” un no kvalifikācijas “frizieris-stilists”, kā arī pavadošā persona, kas ar dalībniekiem pavadīja Ungārijā pirmo nedēļu.
Prakses dalībnieces strādāja skolas mācību frizētavās, apguva metodes matu ieveidošanā, frizūru tendencēs, tika sasniegti iepriekš izvirzītie prakses mērķi un apgūtas jaunas zināšanas frizieru pakalpojumu jomā, apmeklēja arī vietējos skaistumkopšanas salonus. Meitenes apguva ungāru tautas dejas, kā arī viesojās ungāru lauku mājās, kur viņi pavada vasaras, kā arī apskatīja vēsturisko Ungāriju. Notika arī burvīga ekskursija uz skaisto Budapeštu.
Bildes no apmaiņas projekta Ungārijā!
Projekta 5.plūsma.
Norises vieta: Edirne Selimiye Vocational and Technical Anatolian High School, Turcija.
Prakses norises laiks: no 2015.gada 30.marta līdz 2015.gada 20.aprīlim.
Dalībnieki: 4 audzēkņi no specialitātes “Tērpu stila speciālists”, kā arī pavadošā persona,skolotāja Irina Reine, kas ar dalībniekiem pavadīja Turcijā pirmo nedēļu.
Prakses dalībnieki strādāja skolas drēbniecības korpusā, kur mācījās šūt un izšūt, projekta uzdevums bija izveidot tradiocionālo vesti, kas arī dalībniekiem veiksmīgi izdevās. Projekta laikā dalībnieki iepazina Turcijas kultūru- apmeklēja dažādas mošejas, viesojās arī Stambulā, kur pavadīja dienu, apskatīja daudz objektus. Dalībnieki apmeklēja arī vietējo rūpnīcu, kur izgatavo “Zara” apģērbu. Mūsu audzēkņus Edirnē uzņēma ļoti jauki, audzēkņi guva neaizmirstamus iespaidus par šo burvīgo zemi, kā arī daži no viņiem lauza stereoptipus par šo valsti.
Aleksandrs par mobilitātes braucienu: “Man ļoti patika mobilitātes brauciens. Esmu iemācijies strādāt ar izšujamo mašīnu (ko līdz mobilitātes braucienam nekad nebijuu darījis), apguvu jaunas metodes auduma piegriešanā un šūšanā. Obligāti piedalieties šāda veida braucienos, tā būs lieliska pieredze!”
Projekta 7.plūsma
Norises vieta:EKAMI, Kotka, Somija.
Prakses norises laiks:07.04.2015-26.04.2015
Dalībnieki: 4 audzēkņi, kas mācās programmā “Šūto izstrādājumu ražošanas tehnoloģija”, kā arī pavadošā persona Galīna Miškinska, kura ar audzēknēm Somijā pavadīja pirmo nedēļu.
Projekta dalībnieki strādāja pie darba devējiem, jau pirmajā prakses nedēļā audzēknes sadalīja grupās pa divi un tad attiecīgi katra grupa strādāja pie sava darba devēja. Meitenes mācījās jaunas aušanas un izšūšanas tehnikas, apguva daudz jauna darba kultūrā. Audzēknes baudīja arī Somijas dabas burvību un devās uz dažādiem muzejiem un izstādēm.
Lūk ko par prakses zināšanu papildināšanu saka Gunita, kas piedalījās projektā:” Galvenokārt ikdienas aktivitātes norisinājās prakses vietā un skolā. Prakses vieta “Noon Knit ky” kur pavadiju lielāko daļu laika, es veicu apģērbu apstrādi, jaunu produktu dizaina izveidošanu un patentēšanu. Skolā apguvām jaunu konstruēšanas metodi, iepazinām jaunas tehnoloģijas, kā arī iemācijāmies daudz dažādas rokdarbu tehnikas.Iegūtā pieredze un zināšanas, ko ieguvu strādājot prakses vietā man lieliski noderēs maniem nākotnes plāniem, kā arī mobilitātes brauciens man deva pārliecību par savām spējām un patiesi mani iedvesmoja ņemt talākus izaicinājumus.”
Bildes no projekta norises Somijā!
Projekta 8.plūsma
Norises vieta: Klaipedos siuvimo ir paslaugu verslo mokykla, Klaipēda, Lietuva
Norises laiks: 2015.gada 9.aprīlis līdz 2015.gada 30.aprīlis
Dalībnieki: 4 audzēkņi no programmmas “Šūto izstrādājumu ražošanas tehnoloģija” un 4 audzēkņi no programmas “Frizieru pakalpojumi”, kā arī pavadošā persona Dace Miķelsone, kura ar audzēknēm Lietuvā pavadīja pirmo nedēļu.
Projekta dalībnieces strādāja skolas praktisko mācību telpās- šuvējas darbojās šūšanas darbnīcās un 3 nedēļu laikā katra uzšuva savu tērpu kolekcijai “Jūrnieku stils”, ko kā paraugdemonstrējumu atstāja Klaipēdas skolā, “Frizieru pakalpojumu” audzēknes darbojās skolas mācību frizētavās, kur veidoja frizūras, mācījās griezt ar karstajām šķērēm, izmēģināja dažādus jaunus matu kopšanas līdzekļus, kā arī apkalpoja klientus.
Brīvajā laikā notika dažādas ekskursijas un aktivitātes- tika apskatīta Klaipēdas pilsēta, osta, Pulksteņu muzejs, Delfinārijs, Palanga, kā arī meitenes devās uz Viļņu, kur apmeklēja skaistumkopšanas izstādi.
Sintija par projektu: “Šī projekta laikā guvu lielisku pieredzi profesionālajā jomā. Iemācījos daudz jauna, kas visnotaļ tikai un vienīgi uzlabos manas profesionālās prasmes. Kā arī man tika dota iespēja apgūt dažādas jaunas tehnikas gan matu griešanā, gan frizūru veidošanā, un mums bija iespēja strādāt ar dažādus frizieru instrumentus, ar kuriem pirms tam nebijām darbojušās.”
Lūk arī bildes no mobilitātes brauciena!
„Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas audzēkņi apgūst prasmes klienta vizuālā tēla veidošanā”,
Projekta mērķis: frizieru, drēbnieku, šūto izstrādājumu izgatavotāju, vizāžistu, modista, vizuālā tēla stilista un kosmētiķu profesijas audzēkņiem:
– veicināt efektīvu praktisko iemaņu pilnveidošanu vienota klienta stila izveidē, gūstot priekšstatu par aktuālajām modes tendencēm un darbu izpildes tehnoloģijām;
– veicināt efektīvu praktisko iemaņu pilnveidošanu un tehnoloģiju jauninājumu apguvi,
– veicināt saskarsmes prasmju izkopšanu darbā ar klientiem;
– veicināt savas karjeras plānošanu, lai nākotnē sekmīgi integrētos darba tirgū,
– sekmēt komunikāciju un svešvalodas prasmju nostiprināšanu ,darbojoties multikulturālā vidē.
Projekta īstenošanā Rīgas Stila un modes profesionālā vidusskola kopumā 18 frizieru, drēbnieku, šūto izstrādājumu izgatavotāju, vizāžistu, modista, vizuālā tēla stilista un kosmētiķu audzēkņiem dod iespēju pilnveidot praktiskās iemaņas, apgūstot profesiju, un iepazīties ar ārzemēs pielietojamajām tehnoloģijām, jaunākajām modes tendencēm, izprast un pārliecināties par harmoniska klienta vizuālā tēla veidošanas komponentu – frizūras, make-up, apģērba, aksesuāru salikuma. Vienlaikus tā ir laba iespēja iepazīt citu valstu kultūru, tradīcijas, vēsturi, kā arī nodibināt jaunus kontaktus, atrast draugus.
Līguma Nr. 2012-1-LV1-LEO01-03416
Finansējums (piešķirtais) – 45 807,00 EUR
Pieredzes apmaiņas periods no 08.04.2013. līdz. 08.05.2014.
Dalībnieku skaits: 18 skolas audzēkņi un 3 pavadošās personas
Projekta 1. plūsma
Norises vieta – Lietuva (Klaipedos siuveju ir paslaugu verso mokykla)
Prakses norises laiks no 2013.gada 08. aprīļa līdz 2013.gada 29.aprīlim
Dalībnieki: 4 – 2 frizūru modelētāji, 2 – šūto izstrādājumu izgatavotāji, pavadošā persona – skolotāja Aiva Putniņa
Mobilitātes laikā šūšanas nozares audzēknes iemācījās jaunas šūšanas tehnikas, kā arī guva priekšstatu par apģērba konstruēšanu ar datortehnikas palīdzību; frizieru nozares audzēknes iemācījās jaunus profesionālus paņēmienus ( matu pinumus, griezumus, krāsojumus), prakses laikā izmantoja karstās šķēres, kā arī izmantoja jaunās tehnoloģijas, kas nav pieejamas mūsu skolā.
Visi 1.plūsmas dalībnieces iepazina Lietuvas kultūru un vēsturi, piedalījās organizētās ekskursijās uz Nīdu( Kormorānu parks un Raganu koku figūru parku) , Viļņu (vecpilsēta un Ģedimina tornis), Klaipēdas Jūras muzeju, Kretingu
Projekta 2. plūsma
Norises vieta – Vācija (Bildungszentrum der Handwerkskammer Frankfurt (Oder))
Prakses norises laiks no 2013.gada 22.aprīļa līdz 2013.gada 13.maijam
Dalībnieki: 10 – 1 frizieris, 2 frizūru modulētāji, 1 vizuālā tēla stilists, 6 kosmētiķi, pavadošā persona – skolotāja Zeltīte Banvale
Mobilitātes laikā visi 2.plūsmas dalībnieki guva iemaņas skropstu un uzacu krāsošanā, uzacu korekcijā, ādas sagatavošanā meikapam, manikīrā, nagu dizainā, dienas meikapa veidošanā, skropstu ilgviļņu veidošanā.
Frizieru nozares audzēknes iemācījās jaunās tehnoloģijas matu kopšanā un frizūru veidošanā; kosmētiķu programmas audzēknes iemācījās jaunas masāžas tehnikas (sejas un muguras masāžas), kā arī iepazinās ar jaunām kosmetoloģijas procedūrām – medus vaksāciju, sejas pīlingu u.c.
Projekta dalībnieces iepazina Vācijas kultūru, piedalījās organizētās ekskursijās uz Berlīni, Potsdamu, Frankfurti pie Oderas, kā arī apskatīja Polijas pilsētu Slubici.
Projekta 3. plūsma
Norises vieta- Somija(Kokkolan kauppaopisto, Kokkola)
Prakses norises laiks no 2014.gada 3.februāra līdz 2014.gada 24.februārim.
Dalībnieki- 4- 1 frizieris, 1 vizuālā tēla stilists un 2 frizūru modelētāji, pavadošā persona- skolotāja Sandra Pelne.
Mobilitātes laikā 3. plūsmas dalībnieki apguva jaunu tehnoloģiju matu krāsošanā, apguva indiešu masāžas terapiju, veidoja vēsturiskos stilus sākot no grima, frizūras, beidzot ar apģērbu. Iemācījās daudz jauna klientu apkalpošanas jomā, piemēram Somijā audzēkņi paši strādā gan par administratoriem, apkopoējiem, kā arī gatavo klientiem tēju un kafiju. Tas palīdzēja mūsu skolas audzēknēm mācīties daudz jauna komunikācijas jomā ar klientu.
Visi 3. plūsmas dalībnieki papildināja savas angļu valodas zināšanas, iepazina Somijas kultūras tradīcijas, apskatīja pilsētu.
“Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas audzēkņi mācās darot”
Projekta mērķis- frizieru, modistu,šūto izstrādājumu izgatavotāju, vizāžistu un kosmētiķu profesijas audzēkņiem:
– veicināt efektīvu praktisko iemaņu pilnveidošanu un tehnoloģiju jauninājumu apguvi,
– veicināt saskarsmes prasmju izkopšanu darbā ar klientiem,
– veicināt savu personīgo izaugsmi, lai sekmīgāk integrētos darba tirgū,
– veicināt savas karjeras plānošanu, lai nākotnēsekmīgi integrētos darba tirgū,
– komunikāciju un svešvalodas prasmju nostirināšana multikulturālā vidē.
Līguma Nr. 2010-1-LV1-LEO01-00623
Finansējums (apgūtais) – 68 751,83 EUR
Pieredzes apmaiņas periods no 28.03.2011. līdz 07.05.2012.
Dalībnieku skaits: 28 skolas audzēkņi un 7 pavadošās personas
Projekta I plūsma Norises vieta – Lietuva (Klaipedos siuveju ir paslaugu verso mokykla) Modisti iepazinās ar datorkonstruēšanas iekārtu GRAFIS, veica nepieciešamās konstrukcijas, zīmējumus un uzšuva vasaras kleitu un modernus aksesuārus. Frizieri apguva šodienas modes tendencēm atbilstošu frizūru veidošanu ar tīkliņa palīdzību, iemacījās jaunus matu griezumus, strādājot ar karstajām šķērēm un karsto bārdas nazi, apguva dažādu loku veidošanas tehniku, pina dažādas bizes, mācījās pieudzēt matu šķipsnas, veidoja frizūru dekoratīvos elementus no matiem un, apkalpojot klientus skolas mācību frizētavā pārliecinajās par savām zināšanām.Projekta dalībniece Ema Valčiukaite secina : „Nebaidos eksperimentēt ar klienta matiem, veidot tādu frizūru, kāda pēc manām domām piestāv klientam.” |
Projekta II plūsma Norises vieta – Vācija, Handwerksammer Frankfurt (Oder) Kosmētiķi apguva Bali masāžas paņēmienus, veica ķermeņa kopšanas procedūras, t.sk. ausu, sejas, roku , pēdu masāža, apguva sejas akupresūru, mācījās dienas grima uzklāšanu sejai, pildot manikīru iemācījās jaunu zīmējumu tehniku- stencilas tehnika; macījās uzklāt sejai liftinga masku, apguva lieka apmatojuma noņemšanu ar cukuru; iemācījās likt skropstās ilgviļņus, apkalpoja klientus skolas salonā un iepazina Vācijas skolā pielietotos kosmētiskos līdzekļus.Vēl apmeklēja 2 dienu semināru par liekā apmatojuma noņemšanu ar cukuru, kā arī apmeklēja skaistumkopšanas salonus pilsētā un veica piedāvāto procedūru cenrāžu salīdzināšanu.Iegūto pieredzi spilgti raksturo dalībnieces Laines Niedriņas komentari atskaitē : ” Redzēt un uzzināt , kā izveidot un vadīt savu salonu, kādas masāžas un procedūras ir vispieprasītākās,svarīgākās.” |
|
Projekta III plūsma Norises vieta – Somija, Kokkolan kaupaoppisto frizieri apguva tur aktuālās modes tendences frizūrās ,strādāja skolas mācību frizētavā, apkalpoja klientus ,mācījās griezt un kopt vīriešu bārdas,apguva galvas ādas attīrīšanas metodes, kā arī tīt ilgviļņu ruļļus, apmeklēja firmas KC Professional semināru , macījās veidot dienas un vakara grimu , strādāja frizetavā „SARI” (Gunta Eniņa, Gunita Kozuliņa) klientu apkalpošanā.
|
|
Projekta IV plūsma Norises vieta – Somija, Jyväskylä ammattiopisto frizieri iepazinās ar tur aktuālās modes tendencēm frizūrās – matu krāsošanu pēc dažādām shēmām, apkalpoja klientus skolas mācību salonā un apguva prasmes darbā ar GoldWell krāsām un citiem kosmētikas līdzekļiem; kosmētiķi apguva jaunas zināšanas un prasmes darbam ar dažādu kosmētisko aparatūru sejas un ķermeņa kopšanas procedūrām, apguva cukura vaksāciju, ka arī izmēģināja jaunus kosmētiskos līdzekļus, apkalpoja klientus skolas salonā. Kodolīgi un emocionāli gūto pieredzi raksturo Agrita Bondarenko: ”Galvenais, ko esmu ieguvusi, pateicoties šai praksei, ir pieredze, zināšanas, draugi un pozitīvas emocijas.Manas zināšanas svešvalodā ir krietni uzlabojušās, esmu sapratusi, ka varu netikai iemācīties ko jaunu, bet arī iemācīt citus un dalīties savā pieredzē. Esmu kļuvusi atvērtāka un komunikablāka pret cilvēkiem un saviem klientiem.”
|
|
Projekta V plūsma Norises vieta – Turcija, Ankara, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü modisti uzšuva blūzes ar ornamentu turku stilā, veidojot kopīgu kolekciju.Audumus blūzēm izvēlējās specializētā audumu veikalā Turcijā. Darba procesu izpildīja secībā, kādā māca Turcijas skolā- sākumā veidoja kolāžu par uzdoto tēmu un meklēja attēlus ar noteikta piegriezuma tērpiem, tad pēc skolotajas izvēlētajiem modeļiem zīmēja savas blūzes skici, veidoja piegrieztni, piegrieza un sašuva gatav izstrādājumu. Izgatavoja blūzēm dekoratīvos elementus turku stilā.Dalībnieki apmeklēja 2 šūšanas fabrikas un 2 skolas (koledžas), kurās apgūst ar modi un šūšanu saistītas profesijas
|
|
Projekta VI plūsma Norises vieta – Ungārijā ,Szarvas frizieriem strādaja skolas mācību frizētavā, iepazina tur pielietotomatu kosmētiku, apguva jaunu matu ieveidošanas tehniku, matu veidošanu ar brašingu, matu krāsošanu, interesantus matu griezumus, noslēgumā veidoja frizūras (kartoja prakses ieskaiti),iepazinās ar tur aktuālās modes tendencēm frizūrās.Apkalpoja klientus skolas mācību salonā , pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēkus
|
|
Projekta VII plūsma Norises vieta – Vācija,Vilhlmshafena frizieriem skolā apgūt Vācijā pieņemtās friziera darbu izpildes tehnoloģijas matu mazgāšanā un galvas masāžā, matu ruļļu uztīšanas tehnikā, matu krāsošanā pēc dažādām shēmām, matu griešanu sēžot. Stradāt frizetavā salonā pilsētā, veikt darbus klientu apkalpošanā. Iepazīties ar kosmētiskajiem materiāliem, kurus pielieto salona darbā. frizieris salonā.Attīstīt saskarsmes prasmes |
“Padagogu loma karjeras izglītības nodrošināšanā Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas audzēkņiem”
Projekta mērķis – iesaistot pieredzes apmaiņāskolas pedagogus, gūt pieredzi par karjeras izglītības saturu un veidiem partneru skolās, kā arī attīstīt un nostiprināt sadarbību.
Līguma Nr. 2010-1-LV1-LEO03-00764
Finansējums (piešķirtais) – 9 238.52 EUR
Pieredzes apmaiņas periods no 04.04.2011. līdz 22.03.2012.
Dalībnieku skaits: 6
Projekta I. plūsma Norises vieta – Lietuva (Klaipedos siuveju ir paslaugu verso mokykla) Īstenošanas laiks 04.04.2011.- 11.04.2011. Dalībnieki: skolotājās Dagnija Čippa un Inese Utināne Rezultāts: projekta dalībnieki iepazinās ar mācību procesa norisi, sīkāku informāciju ieguva par “Tekstilapģērba apdares” profesijas izglītības programmas organizēšanu, izglītojamo piesaisti un motivēšanu mācīties, par mācību prakses vietu nodrošināšanu, kā arī jauno speciālistu iespējām iekļauties darba tirgū un veidot savu profesionālo karjeru. Bija tikšanās ar skolas sociālo pedagogu un daliba praktiskēs uzņēmējdarbības stundās.
|
|
Projekta II. plūsma Norises vieta – Vācija (Bildungszentrum der Handwerkskammer Frankfurt (Oder) Īstenošanas laiks 06.06.2011.- 13.06.2011. Dalībnieki: skolotājas Inga Zemzariņa un Biruta Bernāne Rezultāts: projekta dalībnieki iepazinās ar izglītības sistēmu Vācijā, mācību organizācijas formām, sadarbības partneru uzkrāto pieredzi karjeras izglītības īstenošanā, tālākizglītības iespējām, izglītību sociālā riska grupām. |
|
Projekta III. plūsma Norises vieta – Somija (Jyvaskyla Educational Consortuim) Īstenošanas laiks 15.03.2012.-22.03.2012. Dalībnieki: skolotājas Sandra Pelne un Aiga Lūsiņa Rezultāts: projekta dalībnieki iepazinās ar izglītības sistēmu Somijā, skolā apgūstamajām profesijām, mācību organiz;acijas un studentu mācību sasniegumu vērtēšanas fomām, sadarbības partneru uzkrāto pieredzi karjeras izglītības īstenošanā, par mācību prakšu nodrošināšanas iespējām. |
” Profesionālo zināšanu un prasmju par stilu un modi paaugstināšana”
Līguma Nr: LLP-LdV-IVT-2009-LV-112 | |
Finansējums: | piešķirtais finansējums – 36107.00 EUR
apgūtais finansējums – 35375.89 EUR |
Īstenošanas laiks: | 10.04.2010. līdz 31.05.2010. |
Dalībnieku skaits: | audzēkņi – 13 pavadošās personas – 3 |
Projekta pirmā plūsma Norises vieta: Somija – Kokkolan kaupaopisto Īstenošanas laiks: 19.04.2010. – 15.05.2010. Dalībnieki: 2 frizieru profesijas audzēknes, 2 fotogrāfa profesijas audzēknes un pavadošā persona – frizieru nodaļas skolotāja Vija Lībiete Rezultāts: iepazinās ar profesionālo apmācību Somijā. Frizieru audzēknes praksē strādāja skolas un pilsētas frizētavā salonā “Matine”, iepazinās ar aktuālām frizūru modes tendencēm (loku veidošana) un klientu apkalpošanu salonā “Matine”. Fotogrāfu audzēknes iepazinās ar fotogrāfiju datorapstrādes veidiem. Fotografēja modeļus veikala PRISMA katalogam un Kokkolas pilsētas ainavas, pēc tam veidoja foto izstādi skolā.
|
|
Projekta otrā plūsma Norises vieta: Lietuva -Klaipedos siuvimo ir paslaugu verslo mokykla Īstenošanas laiks: 26.04.2010. – 17.05.2010. Dalībnieki: 2 frizieru profesijas audzēknes, 2 šūto izstrādājunu izgatavotāja profesijas audzēknes un pavadošā persona – direktores vietniece mācību darbā Jūlja Opikova. Rezultāts: Prakse Klaipēdā sekmēja profesionālo zināšanu un prasmju pilnveidošanu par stilu un modi. Šūto izstrādājumu izgatavotāja specialitātes audzēknes iepazinās ar datorkonstruēšanas iekārtu GRAFFIS, veica nepieciešamās konstrukcijas, zīmējumus un uzšuva modernus aksesuārus – cepuri un somu vasarai (katrs savu komplektu).Frizieru specialitātes audzēknes apguva šodienas modes tendencēm atbilstošu frizūru veidošanu ar pinumiem un modeļgriezumiem, kā arī guva padziļinātu ieskatu vēsturisko frizūru veidošanā attiecīgā laikmeta stilā. Iepazinās ar Lietuvas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem.
|
|
Projekta trešā plūsma Norises vieta: Vācija – Handwerkskammer Frankfurt (Oder) Īstenošanas laiks: 10.05.2010. – 31.05.2010. Dalībnieki: 3 kosmētiķu profesijas audzēknes, 1 frizieru profesijas audzēkne un 1 vizuālā tēla stilista profesijas audzēkne. Pavadošā persona – kosmētiķu nodaļas skolotāja Maruta Aksika Rezultāts: Iepazinās ar profesionālo apmācību Vācijā. Friziera un vizuālā tēla profesijas audzēknes apguva aktuālākās modes tendences matu sakārtojumos, krāsojumos un griezumos. Apkalpoja klientus, mācījās strādāt ar datorprogrammu, kura “pielaiko frizūru”klientam. Apmeklēja frizieriem domāto izstādi Leipcigā. Kosmētiķu profesijas audzēknes apguva Bali masāžas paņēmienus, veica ķermeņa kopšanas procedūras, t.sk. kafijas pīlingu, iepazinās ar Vācijas skolā pielietojamām modernām aparātu tehnoloģijām kosmetoloģijā. Apkalpoja klientus skolas salonā. Iepazinās ar Vācijas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem.
|
“Rīgas 34. arodvidusskolas audzēkņu profesionālo prasmju un iemaņu pilnveidošana”
Līguma Nr: LLP-LdV-IVT-2007-LV-126
Projekta pirmā plūsma Norises vieta: Lietuva – Vilniaus paslaugu verslo darbuotoju profesionio rengimo centras Īstenošanas laiks: 31.03.2008. – 20.04.2008. Dalībnieki: 2 vizāžistu profesijas audzēknes, 2 kosmētiķu profesijas audzēknes un 2 frizieru profesijas audzēknes Rezultāts: iepazinās ar profesionālo apmācību Lietuvā. Frizieru audzēknes praksē strādāja skolas un pilsētas frizētavu salonos, apguva dekoratīvo elementu (ziedu) iestrādāšanu frizūrā. vizāžistu profesijas audzēknes iepazinās ar skaistumkopšanas salonu darbu un klientu apkalpošanu Lietuvā, veidojot make up (dekoratīvo kosmētiku) un sejas kopšanas procedūras. Iepazinās ar Lietuvas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem.
|
|
Projekta otrā plūsma Norises vieta: Vācija – Handwerkskammer Frankfurt (Oder) Īstenošanas laiks: 20.05.2008. – 10.06.2008. Dalībnieki: 3 kosmētiķu profesijas audzēknes un 3 frizieru profesijas audzēknes Rezultāts: Iepazinās ar profesionālo apmācību Vācijā. Frizieru profesijas audzēknes pilnveidoja klientu apkalpošanas prasmes skolā un skolas mācību salonos. Pilnveidoja kungu un dāmu matu griezumus gan klasiskos, gan modeļgriezumus, veica matu krāsošanas un veidošanas darbus. Apguva dekoratīvo kosmētiku un manikīru. Kosmētiķu profesijas audzēknes veica ķermeņa masāžu, sejas kopšanas darbus, kāju kopšanas darbus, pedikīru, manikīru un dekoratīvo kosmētiku. Iepazinās ar skaistumkopšanas salonu darbu un klientu apkalpošanu Vācijā. Iepazinās ar Vācijas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem.
|
|
Projekta trešā plūsma Norises vieta: Vācija – Lineburga, Georg Sonnin – Schule BBS II Īstenošanas laiks: 26.05.2008. – 16.06.2008. Dalībnieki: 2 frizieru profesijas audzēknes un 2 dēbnieku profesijas audzēknes Rezultāts: iepazinās ar profesionālās izglītības sistēmu Vācijā. Frizieru audzēknes praksē strādāja salonfrizētavā “Haarchitektur” iekļaujoties salona darbā un klienta apkalpošanā. Drēbnieku profesijas audzēknes praksē sašuva korseti, sākot ar auduma izvēli un piegriešanu līdz pat gatavam tērpam. Iepazinās ar Vācijas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem.
|
|
Projekta ceturtā plūsma Norises vieta: Lietuva – Klaipedos siuvimo ir paslaugu verslo mokykla Īstenošanas laiks: 15.04.2009. – 06.05.2009. Dalībnieki: 2 frizieru profesijas audzēknes un 2 dēbnieku profesijas audzēknes Rezultāts: Prakse Klaipēdā sekmēja profesionālo un sociālo kompetenču attīstību.Frizieru specialitātes audzēknes iekļāvās skolas frizētavas darbā un klienta apkalpošanā. Drēbnieku specialitātes audzēknes ar datora palīdzību konstruēja pamata piegriezni, sašuva kleitu, kuru izšuva ar pērlītēm. Iepazinās ar Lietuvas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem.
|
|
Projekta piektā plūsma Norises vieta: Ungārija -Szarva Bekes Megyei Szekely Mihaly Szakkepzö Iskola es Kollegium Īstenošanas laiks: 13.04.2009. – 04.05.2009. Dalībnieki: 3 frizieru profesijas audzēknes Rezultāts: Audzēknes iepazinās ar profesionālās apmācības sistēmu Ungārijā. Praktiski darbojoties audzknes iekļāvās skolas frizētavas darbā un klienta apkalpošanā, pilnveidoja profesioālās un sociālās prasmes. Apmeklēja frizieru festivālu, iepazinās ar kultūru, vēsturi, nacionālo virtuvi un vienaudžiem. |
|
Projekta sestā plūsma Norises vieta: Vācija – BerufsBildende Schulen Wilhelmshaven Īstenošanas laiks: 28.04.2009. – 19.05.2009. Dalībnieki: 2 frizieru profesijas audzēknes Rezultāti: Iepazinās ar profesionālo apmācību Vācijā. Frizieru profesijas audzēknes pilnveidoja klientu apkalpošanas prasmes “Schleebaum” salonā. Pilnveidoja matu griezumus gan klasiskos, gan modeļgriezumus, veica matu krāsošanas un veidošanas darbus. Iepazinās ar Vācijas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem. |
|
Projekta septītā plūsma Norises vieta: Somija – Jyvaskylan ammattiopisto Jyvaskylan sosiaali-ja terveysalan oppilaitos Īstenošanas laiks: 20.04.2009. – 11.05.2009. Dalībnieki: 2 frizieru profesijas audzēknes, 1vizāžistu un 1kosmētiķu profesijas audzēknes Rezultāts: iepazinās ar profesionālo apmācību Somijā. Frizieru audzēknes praksē strādāja pilsētas friziersalonā. Kosmētiķu profesijas audzēkne praksē strādāja skaitumkopšanas salonā, iepazinās ar skaistumkopšanas salona darbu un klientu apkalpošanu. Vizāžistu profesijas audzēknes iepazinās ar skaistumkopšanas salonu darbu un klientu apkalpošanu Somijā, veidojot make up (dekoratīvo kosmētiku) un sejas kopšanas procedūras. Iepazinās ar Somijas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem.
|
“Rīgas 34. arodvidusskolas audzēkņu konkurētspējas veicināšana ES darba tirgū”
Līguma Nr: DM/346/LV/06/116
Projekta pirmā plūsma: Norises vieta: Vācija, Lineburga, Georg- Sonnin-Schule BBSII Īstenošanas laiks: 07 .11. 2006. – 27. 12. 2006 Dalībnieki: 2 šūšanas profesiju audzēknes no 3. kursa, 2 friziera profesijas audzēkņi no 2. kursa Rezultāts: iepazīta profesionālās izglītības duālā sistēma Vācijā, iepazīta apmācība skolā, skolas darbnīcas, izieta prakse frizētavā salonā, uzmodelēts un uzšūts vakartērps, iepazīta kultūra, vēsture. |
|
Projekta otrā plūsma: Norises vieta: Lietuva, Klaipedos siuvimo ir paslaugu verslo mokykla Īstenošanas laiks: 07.05. 2007. – 27.05.2007. Dalībnieki: 4 friziera profesijas audzēknes, 2 šūto izstrādājumu izgatavotāja profesijas audzēknes un 2 drēbnieka profesijas audzēknes Rezultāts: iepazinās ar drēbnieka un friziera profesionālo apmācību Lietuvā. Projekta laikā šūšanas profesijas audzēknes uzšuva vasaras tērpa kolekciju. Friziera profesijas audzēknes paaugstināja praktiskās kompetences friziera darbos un klientu apkalpošanas jomā. Iepazinās ar Lietuvas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem. |
|
Projekta trešā plūsma: Norises vieta: Lietuva, Šiauliu profesinio rengimo centras Īstenošanas laiks: 24.11.2007. – 16.12.2007. Dalībnieki: 4 friziera profesijas audzēknes, 3 šūto izstrādājumu izgatavotāja profesijas audzēknes un 1 drēbnieka profesijas audzēkne Rezultāts: iepazinās ar drēbnieka un friziera profesionālo apmācību Lietuvā, ar inovatīvu aprīkojumu un mūsdienīgiem materiāliem. Projekta laikā šūšanas profesijas audzēknes iepazinās ar masveida produkcijas ražošanu, un ādas izstrādājuma izgatavošanu aplikācijas tehnikā. Uzšuva plecapģērba kolekciju. Friziera profesijas audzēknes paaugstināja praktiskās kompetences modeļfrizūru veidošanā, manikīrā, dekoratīvajā kosmētikā un klientu apkalpošanas jomā. Iepazinās ar Lietuvas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem.
|
|
Projekta ceturtā plūsma: Norises vieta: Somija, Juvaskyla College Unit of Welfare and Culture Īstenošanas laiks: 07.04.2008. – 28.04.2008. Dalībnieki: 2 kosmētiķa profesijas audzēknes, 2 friziera profesijas audzēknes un 4 drēbnieka profesijas audzēknes. Rezultāts: iepazinās ar drēbnieka, kosmētiķa un friziera profesionālo apmācību Somijā, ar mūsdienīgu aprīkojumu un materiāliem. Projekta laikā frizieru nodaļas audzēknēm praktiskās mācības notika skolas frizieru salonā, veicot klientu apkalpošanu, kosmētiķu profesijas audzēknes strādāja skolas skaistumkopšanas salonā, veicot klientu apkalpošanu, bet drēbnieku profesijas audzēknes izgatavoja tērpa kolekciju, kura sastāvēja no korsetes, svārkiem un aksesuāriem. Gatavojot tērpa kolekciju, audzēknes veica visu šūšanas procesa pakāpes no modeļa izvēles, auduma iegādes līdz pat gatavam tērpam. Iepazinās ar Lietuvas kultūru, tradīcijām un vienaudžiem. |
|
“Drēbnieki Lietuvā”
Līguma Nr: DM/344/LV/05/120
Projekta pirmā plūsma:
Norises vieta: Lietuva,Šauļu reģionālais profesionālās apmācības centrs Īstenošanas laiks: 24 .11. 2005. – 15. 12. 2005 Dalībnieki: 8 šūšanas profesiju audzēknes no 3. kursa |
|
Projekta otrā plūsma:
Norises vieta: Lietuva,Klaipēdas vieglās rūpniecības un sadzīves pakalpojumu skola Īstenošanas laiks: 24 .04. 2006. – 15. 05. 2006 Dalībnieki: 8šūšanas profesiju audzēknes no 2. kursa |
“Kosmētiķu profesijas audzēkņu starptautiskā pieredzes apmaiņa.”
Līguma Nr: DM/345/LV/05/121
Mērķis: audzēkņiem gūt dziļāku izpratni par apgūstamo profesiju, sekmēt profesionālo un sociālo kompetenču attīstību un pārliecību par to, ka nepieciešams turpināt izglītību kosmētiķa profesijā, lai nākotnē sekmīgi iekļautos darba tirgū ES.
Projekta pirmā plūsma: Īstenošanas laiks: 21.11.2005. – 12.12.2005 Dalībnieki: sešas 2. kursa kosmētiķa profesijas audzēknes Norises vieta: Lietuva, Viļņas reģionālais profesionālās apmācības centrs
Projekta otrā plūsma: Īstenošanas laiks: 24.04.2006. –15.05.2006. Dalībnieki: četras 2. kursa kosmētiķa profesijas audzēknes Norises vieta: Vācija, Frankfurte pie Oderas – Handwerkskammer Kosmētiķu skolā
|
“Starptautiskie frizieri Eiropā”
Līguma Nr: DM/256/LV/04/121
Projekta pirmā plūsma:
Īstenošanas laiks: 09.11.2004. – 29.11.2004
Mērķis: frizieru specialitātes audzēkņiem gūt dziļāku izpratni par apgūstamo profesiju, sekmēt profesionālo un sociālo kompetenču attīstību un pārliecību par to, ka nepieciešams turpināt izglītību friziera profesijā, lai nākotnē sekmīgi iekļautos darba tirgū ES.
Dalībnieki: divi 2. kursa friziera profesijas audzēkņi
Norises vieta: Norvēģija, Levangera
Projekta otrā plūsma:
Īstenošanas laiks: 10.05.2006. – 31.05.2006
Dalībnieki: 2. kursa friziera profesijas audzēknes
Norises vieta: Lielbritānija, Londona
Līguma Nr: DM/236/LV/03/443
Īstenošanas laiks: 11.11.2003. – 02.12.2003
Mērķis: iepazītiesar Juvaskulas Sociālās un veselības aprūpes institūta Kosmētiķu specialitātes pedagogu mācību metodēm un paņēmieniem teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās; iepazīties ar praktiskajās nodarbībās pielietotajiem materiāliem un tehnoloģiskajām iekārtām; apgūt pieredzi tehnoloģisko karšu izveidei kosmētisko procedūru apgūšanai.
Dalībnieki: kosmētisko procedūru teorijas un praktisko mācību skolotāja Baiba Ivanova
Norises vieta: Somija, Juvaskula
“Frizieru specialitātes audzēkņu mācību prakse Juvaskulā”
Līguma Nr: DM/192/LV/03/118
Īstenošanas laiks: 18.10.2004. – 07.11.2004
Mērķis: frizieru specialitātes audzēkņiem gūt dziļāku izpratni par apgūstamo profesiju, sekmēt profesionālo un sociālo kompetenču attīstību un pārliecību par to, ka nepieciešams turpināt izglītību friziera profesijā, lai nākotnē sekmīgi iekļautos darba tirgū ES.
Dalībnieki: 3. kursa friziera profesijas audzēkņi
Norises vieta: Somija, Juvaskula
“Kosmētikas skolotāju starptautiskā pieredzes apmaiņa un profesionālo kompetenču paaugstināšana”