RSMPV

Labjūtes un Spa tūrisma nozares prasmju attīstība – WeSkill

Veselības un labjūtes tendence turpina pieaugt visā Eiropā, jo arvien vairāk cilvēku apzinās veselīga un aktīva dzīvesveida ievērošanas nozīmi. Galvenais izaicinājums turpmākajā labjūtes tūrisma attīstībā, reaģējot uz pieaugošo tūristu interesi, kā arī pieprasījumu pēc labsajūtas paketēm, kas ietver pakalpojumu dažādību, ir kvalificēta personāla pieejamība.

Projekta Numurs: 621401-EPP-1-2020-1-BG-EPPKA2-SSA
Projekta īstenošanas laiks: 36 mēneši, t.i. 01.11.2020.- 30.10.2023.
Projekta īstenošanas koordinators: Personāla apmācības Institūts Starptautiskajās Organizācijās (ITPIO), Bulgārija
Projektu partneri:  19 organizācijas, kur katra pārstāv vienu no noteiktajām sfērām: valsti, nozari vai izglītību
Partnervalstis: Bulgārija, Slovēnija, Latvija, Serbija, Grieķija, Francija, Itālija, Nīderlande.

Konkrētie projekta mērķi

  • Aktualizēt esošās prasmes, apgūt jaunas prasmes, kas pilnībā atbilst darba tirgum nozares darbavietās
  • Mobils ES darbaspēks, mobilitāte
  • Prasmju un darba tirgus vajadzību saskaņošana, plaisas mazināšana starp izglītību un darbu, sinerģijas uzlabošana starp izglītības un darba pasaulēm
  • Nodrošināt jauniešu prasmju atbilstību darba tirgum, veicinot studijas ES valstīs
  • Nodrošināt nozares pieaugušajiem/darbiniekiem trūkstošās prasmes ar spēcīgu, modernu un personalizētu izglītošanas instrumentu
  • Palielināt apmācāmo izredzes darba tirgū, uzlabojot jauniešu un pieaugušo prasmes
  • Mēs centīsimies padarīt labjūtes un Spa tūrisma nozari pievilcīgāku, ilgtspējīgāku, progresīvāku un konkurētspējīgāku ES teritorijā, veicinot mobilo lietotņu attīstību un izmantošanu.

Galvenie pasākumi

  • Projekta vadība; Kvalitātes nodrošināšana un novērtēšana; Prasmju trūkumu un apmācību vajadzību noteikšana; Mācību programmu dizains (EKI 4. līmenis); Daudzvalodu apmācības mobilās lietotnes un platformas izstrāde; Pilotēšana; Izplatīšana un izmantošana.

Galvenās projekta mērķa grupas

  • PIA un profesionālās izglītības nodrošinātāji tūrismā
  • Labjūtes tūrisma kompānijas
  • Nozares tūrisma organizācijas
  • PIA pasniedzēji un nozares uzņēmumu pasniedzēji
  • PIA studenti
  • Nacionālās kvalifikācijas iestādes ārpus partnerības

Paredzamie rezultāti

  • Ziņojums par prasmju trūkumu izpētes rezultātiem esošajos datu avotos (dokumentu izpēte) 7 iesaistītajās valstīs un papildus 4 ES valstīs ārpus partnerības
  • Pilnīgu, nododamu un “lietošanai gatavu” 5 mācību programmu izstrāde
  • Visu galveno ieinteresēto personu pārstāvju iesaistīšana konsultāciju semināros, kuru mērķis ir apstiprināt izstrādātās programmas
  • Mācību materiālu (rokasgrāmata, vingrinājumi, simulācijas, testi) izveidošana un pieņemšana / nodošana / lokalizēšana
  • Nacionālo pilotapmācību veikšana, aptverot 2 mērķa grupas
  • Mācību programmu īstenošanas semināru vadīšana visās 7 projekta valstīs
  • Īpašas mobilās lietotnes izstrāde apmācības moduļu atbalstam
  • Neformālas jaunas Nozaru alianses izveidošana PIA izcilībā labjūtes un spa tūrismā

Projekta īstenošanas norise:

Projekta īstenošanas gaitai var sekot līdzi arī WeSkill sociālā tīkla Facebook kontā: WeSkill un projekta mājas lapā www.weskill.eu


2021. gada 10. novembrī ES projekta “WeSkill” partneri attālinātā sanāksmē tikās, lai izvērtētu un analizētu četrus pētījumu ziņojumus un to rezultātus un pieņemtu lēmumu par vissvarīgākajām prasmēm Spa un labjūtes pakalpojumu nozarē, kuras jāuzlabo un jāattīsta un kam projekta nākamajā posmā tiks izveidotas piecas apmācību programmas:

1. Uz klientu vērsta komunikācijas un pakalpojumu prasmes + problēmu risināšanas prasmes
2. Labjūtes pakalpojumu produktu izstrāde + terminu saraksts
3. Digitālā Mārketinga prasmes, kas nepieciešamas SPA un labjūtes pakalpojumu nozarei
4. Digitālās prasmes
5. Ilgtspējīga attīstība


RSMT notiek projekta WeSkill Darba Seminārs, 14.12.2022.

Pēc veiktā projekta pirmā darba uzdevuma – Pētījuma par trūkstošajām prasmēm darbiniekiem spa un tūrisma labjūtes nozarē ir izstrādātas izglītības programmas 5 moduļiem, kas minēti augstāk. Lai tās izvērtētu izstrādātās izglītības programmas un to kritērijus, katrā projekta dalībvalstī tika organizēti darba semināri.
Latvijā RSMT kopā ar Valsts izglītības satur centrs (VISC) un Latvijas Tūrisma Klasteris kopīgi organizēja šo semināru spa un tūrisma nozares ekspertiem, kurā prezentēja dalībniekiem projektā izstrādātos materiālus un uzklausīja eksperta izvērtējumus, viedokli un ieteikumus tālāki mācību materiālu izstrādei.


RSMT piedalās projekta WeSkill partneru transnacionālajā sanāksmē Belgradā, Serbijā

30. un 31 maijā RSMT metodiķe un pedagogs Anna Laizāne kopā ar Lauru Ait Ožmidu projekta vadītāju pārstāvēja tehnikumu projekta WeSkill transnacionālājā sanāksmē, kas notika klātienē Serbijā. Latviju pārstāvēt bija ieradušies arī Valsts izglītības Satura centra (VISC) šī projekta kolēģes. Projekta vadošā partnera ITPIO vadībā Belgradā visi partneri izskatīja sagatavoto 5 moduļu mācību materiālus, t.i. moduļu aprakstus, vērtēšanas kritērijus, moduļu vienības un apjomus, kā arī lēma par mācību materiālu tālāko izstrādi un pilnveidi. Svarīgi lēmumi tika pieņemti arī par tiešsaistes mācību platformas un mobilās aplikācijas dizainu un satura konceptu, kā arī izstrādes pamatprincipiem, lai sniegtu spa un turisma jomā strādājošajiem un izglītojamajiem iespēju labāk apgūt šobrīd nozarē trūkstošās prasmes.


Viena no daudzajām projekta WeSkill tiešsaistes Zoom sanāksmēm, 14.09.2023.

WeSkill projektā darbs pie 5 moduļu mācību materiālu izstrādes visās valodās partneru nacionālajās valodās ir noslēdzies. Visu piecu moduļu mācību materiāli būs pieejami: Angļu, Latviešu, Slovēņu, Bulgāru, Serbu, Franču, Grieķu un Itāļu valodā.
Turpinās darbs pie IT platformas un mobilās aplikācijas mācību procesam izveides.


16. un 17. novembrī Ļubļjanā, Slovēnijā norisinājās WeSkill projekta 2 transnacionālā partneru sanāksme

RSMT šoreiz nevarēju piedalīties klātienē un kopā ar Latvijas Tūrisma klasteri sanāksmē piedalījās attālināti. Projektam ieejot noslēdzošā fāzē, tika parrunāts projekta īstenošanas laikā sasniegtais un vēl sasniedzamais, un pieņemti svarīgi lēmumi par izstrādāto mācību materiālu pilotēšanas procesu – testēšanu mācību iestādēs un spa un tūrisma labjūtes jomā strādājošo darbinieku vidū.

 


RSMT līdzdala projekta “WeSkill” īstenošanas procesā veidoto IT platformu un izstrādāto 5 moduļus

2023. gada 30. novembrī RSMT piedalījās Starptautiskā konferencē “Towards an Eco Vocational School: Come and Start!”, kurā iepazīstināja dalībniekus ar projektu “WeSkill” mērķiem, plānotiem sasniedzamajiem rezultātiem, 5 moduļu mācību materiāliem un online mācību platformu – www.weskill.eu, kurā būs pieejami lieliski mācību materiāli bez maksas, pārbaudes darbu un testi.

Konferencē organizēja Jelgavas Tehnikums un tajā piedalījās 9 profesionālās izglītības iestādes no Latvijas un pa 2 profesionālās izglītības centri no Igaunijas un Lietuvas.


Semināru pedagogiem un Konkursu Izglītojamajiem kvalifikācijā SPA speciālists 10.04.2024.

2024. gada 10. aprīlī RSMT rosīgā atmosfērā tika ir aizvadīts Seminārs pedagogiem un Konkursu Izglītojamajiem kvalifikācijā SPA speciālists”, kas pulcēja Labjūtes un SPA speciālistu nozare interesentus.
Seminārā RSMT dalījās ar Erasmus+ projekta “WeSkill: Labjūtes un SPA tūrisma nozares prasmju attīstība” sasniegto rezultātu un izstrādāto mācību materiālu pilotēšanas rezultātu analīzi.
Savukārt 6 izglītojamie no RSMT, KTTT (Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma) un JAK (Jēkabpils Tehnoloģiju Tehnikuma Barkavas struktūrvienības piedalījās prasmju meistarības konkursā, kurā cīnījās par labākā topošā SPA speciālista balvām.

Apsveicam uzvarētājus:
Emīlu Dideviču (RSMT) ar izcīnīto 1. vietu,
Kalēriju Bogdanovu (RSMT) – ar izcīnīto 2. vietu un
Laimu Jelaginu (JAK) – ar izcīnīto 3.vietu!

  


WeSkill projekts ir noslēdzies ar konferenci un partneru sanāksmi Bulgārijā 23.-24.04.2024.

2024. gada 23. maijā Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā norisinājās projekta noslēguma konference, kuru vadīja un projekta vadošais partneris Personāla apmācības Institūts Starptautiskajās Organizācijās (ITPIO). Konferencē visi profesionālo izglītības iestāžu pārstāvošie partneri sniedza ieskatu pilotēšanas fāzes norisē un to rezultātos, partneri sniedza pārskatus par paveiktajiem un sasniegtajiem rezultātiem visa projekta īstenošanas garumā, īpaši uzsverot izstrādātos mācību materiālus 5 moduļiem (EKI 4 līmenim) visās projektu partneru valodās un izstrādāto e-mācīšanās platformu – www.weskill.eu

Konferencē piedalījās pārstāvji no projekta mērķa grupām, t.i. profesionālās izglītības un tālākizglītības nodrošinātāji tūrisma nozarei, labsajūtas tūrisma uzņēmumi, tūrisma nozares organizācijas, profesionālās izglītības pedagogi un audzēkņi, kvalifikācijas piesķiršanas nacionālo institūciju pārstāvji.